ÓSME URODZINY SZEFOWEJ

Było różowo i brokatowo...

Przyszło na herbatkę kilka kobitek - poprzymierzały księżniczkowe sukienki Szefowej, zrobiły decopatch i bałagan w jej pokoju - zabawa była przednia:)

Sto lat Młoda!

GRUDNIOWE UDZIELANIE SIĘ MAMYA I TATYP...

Co roku w grudniu pojawia się milion okazji, żeby zaistnieć w świecie szkolno-przedszkolnym naszych dzieci:) W tym roku także rzuciliśmy się w wir świątecznych przygotowań i skorzystaliśmy z tego, że nasze dzieci nie są jeszcze na tyle duże, żeby wstydzić się, że "starzy" udzielają się w szkole - wręcz przeciwnie, na razie to jest chyba jeszcze jakaś nobilitacja i mozna pochwalić się np. mamą albo tatą, którzy coś umieją;p

 

 

Najpierw MamaA odwiedziła przedszkole Paddingtona, żeby ozdobić z dziećmi świece - decoupage oraz woskiem plastycznym.

W klasie Szefowej też decoupage na świecach... MamaA poprowadziła warsztaty dla rodziców z dziećmi.

Za to w klasie Prezesa zorganizowaliśmy mini-warsztaty dla rodziców z decoupage na bombkach. 

A z dziećmi z klasy Prezesa MamaA poszła na wycieczkę do Muzeum Etnograficzego jako dodatkowy opiekun.

TataP nie chciał zostać w tyle! Więc... umówił się z Gwiazdorem (tak, tak - pochodzimy z Poznania;) że odwiedzi klasę Prezesa i Szefowej...

 

Ignorując dyskrecję w tym temacie... JAK MOŻNA WŁASNEGO TATY NIE POZNAĆ SIEDZĄC PÓŁ METRA OD NIEGO NA SWOIM PREZESOWYM PUPKU? ;) 

no i nie zapominajmy o pieczeniu babeczek i ciasteczek na klasowe wigilie i kiermasze...

 

Podaję dalej super pomysł na świąteczny, klasowy poczęstunek, który zgapiłam od jednej mamy z klasy Prezesa:

wystarczy kupić maleńkie plastikowe kubeczki przezroczyste (100 ml) - np. w hurtowni opakowań jednorazowych - zalać je wieczorem galaretką lub budyniem i zostawić na noc w lodówce. Rano udekorować np. posypką lub jakąś tematyczną ozdobą cukrową i voila! Szybko i w dużych ilościach, a dzieciaki je uwielbiają! Tylko trzeba pamietać, żeby zapewnić łyżeczki:)

DZIADEK DO ORZECHÓW

Dostaliśmy w prezenie od cioci Wiesi (dziękujemy!!!) bilety na PRZEPIĘKNY spektakl baletowy w poznańskim Teatrze Wielkim. POLECAMY!!! Zachwycający, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Śzkoda tylko trochę, że w pierwszej połowie jest kilka cudownych i bardzo atrakcyjnych dla dzieci scen grupowych z przepiękną scenografią, po przerwie natomiast główną osią są tańce duetów i solistów, przy bardzo ograniczonych dekoracjach - naszym zdaniem lepiej byłoby "przemieszać" jakoś te formy, żeby łatwiej było dzieciom "wytrzymać" do końca;) Niemniej jednak spektakl jest wspaniały i robi na dzieciach i tak wielkie wrażenie - Szefowa i Prezes od tygodnia "występują" i Prezes upewnił się w przekonaniu, że chce zostać baletmistrzem! Szkoło Baletowa - szykuj się!

 

Zdjęcia ze spektaklu pochodzą ze strony Teatru Wielkiego w Poznaniu i ze strony studente.pl.

WIGILIA

W ŚWIĘTA U BABCI JOLI I CIOCI OLAWY

W ŚWIĘTA U BABCI EWY

SYLWESTER U WATAHY

zdjęcia z Sylwestra 2012/2013
dla zainteresowanych, czyli obecnych - wszystkie popełnione tamtej nocy zdjęcia (ani ich dużo, ani jakieś rewelacyjne nie są - ale obejrzeć można;)
sylwester 2012-2013.zip
Plik archiwum w formacie ZIP [17.8 MB]