ANIOŁ, KTÓREGO PREZES Z MAMĄA WYKONALI NA OPISANĄ PONIŻEJ KLASOWĄ WYMIANĘ

Ufilcowany (na bazie ze styropianu - takiej w kształcie dużego "pionka") na sucho, z sukienką ufilcowaną na mokro. Ma torbę uszytą z gotowego kawałka filcu, a w niej kubeczek, talerzyk (gotowe, nie zrobione ręcznie, bo już Prezesowi czasu nie starczyło na ulepienie ich z modeliny...), zapasowe dwie aureole, szalik i czapkę oraz kocyk na zimniejsze noce.

Z racji tego, że w klasie Prezesa dzieci w tym roku na Święta obdarowują wylosowaną koleżankę lub kolegę własnoręcznie (zapewne z pomocą rodziców) wykonanym Aniołem - zrobiliśmy przegląd pomysłów na trójwymiarowe (takie było ustalenie dodatkowe) crafty anielskie:)

 

Jeżeli ktoś będzie potrzebował dodatkowej rady, wykroju, lub informacji gdzie w Poznaniu kupić materiały - proszę o wiadomość na maila, z chęcią pomogę w miarę możliwości.

 

Niektóre ze zdjęć przedstawiają nasze prace, zdecydowana większość jednak pochodzi z najróżniejszych zakątków Internetu:

 

Na początek - chyba najbardziej dostępna wszystkim technika (co nie oznacza, że najbardziej przyjazna)

SZYCIE (RĘCZNE LUB MASZYNOWE)

Anioł może być cały uszyty ręcznie, lub ktoś dorosły może uszyć tułów i głowę na maszynie, a dziecko tylko doszyje włosy, twarz, ozdoby etc. Najprościej będzie szyć (zwłaszcza ręcznie) dziecku z gotowych arkuszy filcu lub z polara, bo te materiały się nie "siepią". Aniołek będzie pięknie wyglądał z sukienką z koronki. A włosy można zrobić z włóczki lub np. z wełny czesankowej.

A MOŻE MODELOWANIE? Z MASY SOLNEJ, GLINY, MASY PAPIEROWEJ ETC.

FIGURKI Z GIPSU (można je kupić gotowe lub samodzielnie odlać, jeśli ktoś ma formę)

Jesteśmy zdania, że jeśli będzie pięknie ręcznie pomalowany lub ozdobiony w technice decoupage (pięknie wychodzą suknie w różne desenie z serwetek), to będzie go można uznać za ręczną robotę:)

FILCOWANIE ( my zdecydowaliśmy się na tę technikę, bo uważamy, że będzie ślicznie i trwale, a poza tym LUBIMY FILCOWAĆ:))) )

ZE WSTĄŻEK

Z MAKARONU...

Z KORALIKÓW - JAKO BIŻUTERIA, BRELOCZEK, ZAWIESZKA...

Z PLASTIKOWYCH KORALIKÓW (NP. Z IKEA), KTÓRE SIĘ UKŁADA NA SPECJALNYCH, "KOLCZASTYCH" PODKŁADKACH, A POTEM ZAPRASOWUJE

Z PAPIERU, SZNURKA, KARTONU, A NAWET ZE STAREJ PLASTIKOWEJ BUTELKI

A MOŻE BY TAK Z PIERNIKA? TO BYŁBY PYSZNY PREZENT!

ZE SKLEJKI LUB GRUBEJ TEKTURY

Komentarze

Wpisz kod
* Pola obowiązkowe
  • Justyna (sobota, 21. grudzień 2013 20:16)

    Dziękujemy Asiu za zebranie tych pomysłów! To musiało być mnóstwo pracy! Skorzystaliśmy, bo link do instrukcji z masą solną się przydał:)